Opis delovnega mesta

Bourns, Inc, eden od največjih proizvajalcev elektronskih komponent, zaščitnih vezij, magnetnih in uporovnih izdelkov ter senzorjev in kontrol. Multinacionalka zaposluje preko 6.000 zaposlenih v 21 državah. Bourns d.o.o. Žužemberk je del te korporacije, in proizvaja prenapetostne keramične zaščitne komponente in zaščite proti EMI in RFI motnjam. Glavni produkt je varistor.

V svoj kolektiv vabimo:

STROKOVNJAKA ZA FINANCE IN KONTROLING (m/ž)

OD VAS PRIČAKUJEMO:

– zaključeno VI. stopnjo izobrazbe ekonomske smeri,
– zaželeno je poznavanje računovodske in davčne zakonodaje,
– znanje angleškega jezika.

VAŠE DELOVNE NALOGE BODO:

– pomoč pri usklajevanju in načrtovanju stroškov v skladu s splošno sprejetimi računovodskimi standardi in politikami podjetja,
– odgovornost za določitev novih standardov za material, delo in režijske stroške, vključno z analizo in razvojem planske cene izdelkov na podlagi kosovnic in delovnih ur,
– priprava natančnega celostnega pregleda stroškov s popravki po potrebi,
– sodelovanje z vodstvom in priprava finančnih in stroškovnih analiz, ki podpirajo kapitalske naložbe,
– v skladu z navodili Vodje financ in računovodstva, odgovornost za vzpostavitev, spremljanje in uvajanje,
postopkov vodenja zalog, vključno s pripravo mesečnih računovodskih predlog, skladnih z zahtevami skupine,
– odgovornost za razvoj, izvajanje in vzdrževanje sistemov vodenja zalog in sledenja stroškov, ki bo zagotavljal poslovodstvu finančne podatke o proizvodnih stroških, ugotavljanje odstopanj od standardov po vzrokih in izdelkih,
– odgovornost za finančno poročanje vodstvu o izmetu, odmikih na proizvodnih nalogih in ostalih zahtevanih analiz,
– sodelovanje pri pripravi podatkov ob zaključku meseca s poudarkom na proizvodnih stroških in zalogah, vključno s knjiženjem v glavno knjigo in usklajevanjem s pomožnimi knjigami v SAP,
– nadziranje zalog podjetja,
– priprava in poročanje o prihrankih na nivoju podjetja in produktnih skupin,
– podpora in vzdrževanje pravilnosti knjiženja v podjetju v skladu s slovenskimi in ameriškimi splošno sprejetimi računovodskimi standardi,
– knjigovodsko usklajevanje analitičnih evidenc z glavno knjigo,
– sodelovanje pri pripravi obračunov DDPO, RP-O, DDV-O in ostalih poročil na davčnem področju.

PONUJAMO VAM:
– zaposlitev za nedoločen čas s poskusnim obdobjem 4 mesece,
– delo v mednarodnem, dinamičnem in inovativnem delovnem okolju, znotraj prijetnega in zavzetega kolektiva,
– možnost kolektivnega nezgodnega zavarovanja.

Vabimo vas, da nam pošljete svojo prijavo na elektronski naslov: ✉  bsedzaposlitve@bourns.com

Naslov delodajalca:

Bourns d.o.o., Žužemberk

Grajski trg 15

8360 Žužemberk

Več o Bourns d.o.o., Žužemberk